TERRY PRATCHETT
Noční hlídka

JOŠIKAWA EIDŽI
Taiko
Musaši

STEPHEN KING
Žhářka

JOHN FLANAGAN
Hraničářův učeň

Terry Pratchett

Anglický spisovatel, narozen roku 1948. Jeho nejslavnějším dílem je rozsáhlá série Zeměplocha o plochém světě ležícím na hřbetech čtyř obřích slonů, kteří stojí na krunýři ohromné želvy. Dnes čítá na 37 knih. Psát začal Pratchett ve 13 letech, kdy mu byla ve školním časopise otištěna první kniha, The Hades Business, neboli Kšeft v Hádesu. V roce 1983 napsal první knihu ze zeměplošského světa, Barvu kouzel, o mizerném zbabělém mágovi Mrakoplašovi z Neviditelné Akademie a naivním turistovi Dvoukvítkovi, majiteli kouzelného Zavazadla, které za ním běhá jako pejsek na stovkách maličkých nožiček.
Všechny díly Zeměplochy se vyznačují úžasným satirickým humorem, originalitou a nápaditostí. Jako svoje záliby Pratchett uvádí „psaní, procházení, počítače, život“. Dobře je znám také díky své zvláštní zálibě v pokrývkách hlavy, což je vidět na zadních stranách obálek originálních vydání většiny jeho knih.
Ke konci roku 2007 bylo Pratchettovi diagnostikováno onemocnění Alzheimerovou chorobou.

Do češtiny jeho dílo překládá Jan Kantůrek.

Oficiální stránka autora České stránky Zeměplochy

Noční hlídka

Kniha se zabývá návratem velitele Samuela Elánia do minulosti zprostředkovaným pomocí magické nehody. Na začátku děje se setkáváme s oslavou Dne šeříku v Ankh-Morporku a pronásledováním zločince Karcera. Právě při zákroku na tohoto šíleného vraha se Elánius propadne do minulosti, do doby, která byla příčinou oslavy Dne šeříku...

Ukázky obálek


Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat