TERRY PRATCHETT
Noční hlídka

JOŠIKAWA EIDŽI
Taiko
Musaši

STEPHEN KING
Žhářka

JOHN FLANAGAN
Hraničářův učeň

Stephen King

Stephen Edwin King je populární americký spisovatel a jeden z čtenářsky nejúspěšnějších autorů současnosti.
Často je nazýván králem hororu, jeho tvorba se však výhradně na horory neomezuje.
Většina jeho knih a povídek byla zfilmována.
King žije ve státě Maine se svou manželkou Tabithou (rovněž spisovatelkou), se kterou má tři děti (z nichž dvě – Joe a Owen – rovněž píší).

Během své skoro čtyřicetileté kariéry napsal okolo padesáti románů a několik sbírek povídek, kterých se po celém světě prodalo na 350 miliónů kusů. K těm nejznámějším a nejúspěšnějším patří Osvícení, Řbitov zviřátek, To, Nezbytné věci nebo Zelená míle.

Sám autor za své největší dílo považuje sedmidílnou ságu Temná Věž, která stojí na rozhraní žánrů fantastiky, hororu a sci-fi.

Oficiální stránka Česká wiki

Žhářka

Andrew a jeho malá dcerka Charlie utíkají před vládní organizací jménem Dílna. Před deseti lety se totiž muž nechal i se svou tehdejší přítelkyní a dívčinou matkou za 200 dolarů najmout jako pokusný králík - a následkem toho získal zvláštní schopnost mentální domimance - dokázal donutit lidi, aby dělali, co chce.
O několik let později se s Vicki vzali a narodila se jim dcerka Charlene. Doufali, že bude naprosto normální - jenže se ukázalo, že má holčička neobyčejně silné schopnosti pyrokineze. Dílna ji chce získat pro sebe, zaníjí tedy Vicki a otce i dceru zavírá v laboratořích.
Ale oni utíkají...

V roce 1984 bylo zfilmováno Markem L. Lesterem s Drew Barrymore v hlavní roli.

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat